O femeie din Cluj Napoca nu mai are voie să intre în mall-uri timp de trei ani, a decis o instanță din municipiu.
Femeia din Cluj-Napoca a fost condamnată la un an și șase luni de închisoare. În plus, judecătorii au dispus interdicția accesului în două mall-uri și în mai multe hipermarketuri, considerând că este nevoie de o sancțiune suplimentară pentru faptele sale, informează Digi24.
Potrivit anchetei, seria furturilor a început în septembrie anul trecut. Mai întâi, femeia a furat un telefon mobil din buzunarul unui client aflat într-un magazin – dispozitiv care nu a mai fost recuperat.
La scurt timp, cu ajutorul unor complici, a reușit să sustragă alte șapte telefoane de ultimă generație din două centre comerciale din județ.
Valoarea totală a prejudiciului depășește 28.000 de lei. Deși telefoanele au fost recuperate ulterior, instanța a decis că pedeapsa principală nu este suficientă și a impus și restricția de acces în centrele comerciale.
Vrei mai multe informații, știri bune, reportaje și interviuri pe zi? Ne-ar ajuta foarte mult o recenzie de la tine. Intră AICI.