4.1 C
Sibiu
duminică, octombrie 5, 2025

Un sibian a furat bunuri de 10.000 de lei din 7 locuinţe sau pensiuni din municipiu

Cele mai citite

Joi, polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Sibiu au reținut un sibian în vârstă de 58 de ani, cercetat penal pentru 7 furturi comise anul trecut.
Bărbatul este bănuit că, în perioada iunie – decembrie 2021, ar fi intrat din 7 locuințe sau pensiuni din zona centrală a municipiului Sibiu, de unde a furat bani, electronice, ceasuri, haine în valoare de aproximativ 10.000 de lei.
„Este vorba despre imobile cu curți comune, unde bărbatul ar fi profitat de faptul că accesul în curte nu era restricționat, iar ușile de acces în locuințe nu erau încuiate pe timpul zilei.
După administrarea probatoriului în cauză, polițiștii sibieni de investigații criminale au luat măsura reținerii pentru 24 de ore a sibianului, acesta urmând a fi prezentat unității de parchet competente în vederea aplicării unei măsuri preventive.
Cercetările continuă la nivelul Poliției Municipiului Sibiu, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu”, a spus Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

Unele companii cer angajaților să lucreze 70-80 de ore pe săptămână. Ce este Programul 996

Un mod de lucru foarte intens numit „996”, adică angajații lucrează de la 9 dimineața până la 9 seara,...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect