7.9 C
Sibiu
miercuri, aprilie 9, 2025

O ursoaică cu un pui, pe o stradă din Mediaș. Ursul a rupt poarta unei grădini

Cele mai citite

Urșii vizitează tot mai des Mediașul. După ce sâmbătă dimineața, un urs și-a făcut apariția în zona centrală a orașului, luni dimineața o ursoaică și un pui au ajuns pe strada Hațeg din cartierul Wevern.
Puiul a rupt poarta de acces într-una din grădinile unui medieșean, pentru a căuta mâncare. Din fericire, nicio persoană nu a avut de suferit în urma acestui incident.
Vă reamintim faptul că un urs a ajuns în zona centrală a municipiului Mediaș, sâmbătă dimineața. Puțin după ora 9, ursul se afla spre strada Unirii și urca spre podul CFR. Ulterior a ajuns în zona căii ferate. Prezența unui urs la Mediaș a fost semnalată și printr-un mesaj RO-ALERT. Prin intermediul acestuia medieșenii au fost avertizați să evite zona.

Publicitate
Ultimele știri

Elena Lasconi vine cu acuzații grave. „Un apropiat a fost filat de Potra. Am cerut protecția SPP”

Elena Lasconi a acuzat că a cerut protecția SPP după ce un apropiat de-al său a fost urmărit de...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect