Doi minori prinşi cu lemne furate

Cele mai citite

În ultima zi a lunii noiembrie, un pădurar din cadrul Ocolului Silvic Sibiu a sesizat Secția de Poliție Rurală Șelimbăr despre faptul că mai multe persoane au tăiat şi furat arbori din extravilanul localității Veștem.
În urma investigațiilor efectuate de către polițiști, au fost identificați doi tineri în vârstă de 14, respectiv 16 ani, din Veștem, care, în 27 noiembrie, au tăiat și transportat acasă 21 de goruni.
„În cauză, s-a deschis un dosar de cercetare penală privind săvârșirea infracțiunilor de tăiere fără drept și furt de arbori, iar cantitatea de 5 metri cubi de lemne a fost confiscată și predată reprezentanților Ocolului Silvic Sibiu. Cercetările continuă la nivelul Secției de Poliție Rurală Șelimbăr, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu”, a precizat Luciana Lazăr, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

O tânără a fost concediată pentru că ajungea prea devreme la muncă. Decizia a șocat pe toată lumea

O tânără de 22 de ani din Spania a rămas fără loc de muncă după ce a făcut un...

Știri pe același subiect