duminică, iulie 7, 2024

ACS Mediaș a pierdut cu 1-5 în deplasarea de la Bistrița

Publicitate

Cele mai citite

ACS Mediaș, echipă promovată în vara acestui an în Liga a treia, a suferit o înfrângere drastică într-un meci de pregătire.

Formația medieșeană a disputat, sâmbătă, în deplasare, o partidă amicală cu Gloria Bistrița, pe Stadionul „Jean Pădureanu”.

Elevii pregătiți de antrenorul Dumitru Solomon au cedat cu 1-5, după ce la pauză gazdele conduceau cu 3-1.

Unicul gol al medieșenilor a fost marcat de Andrei Bîrsan. Tehnicianul ACS Mediaș a rulat pe parcursul partidei toți jucătorii pe care i-a avut la dispoziție.

„ACS Mediaș continuă perioada de pregătire pentru sezonul din Liga a III-a, iar noi trebuie să rămânem uniți și să-i susținem pe favoriții noștri”, au transmis reprezentanții clubului pe Facebook.

SURSĂ FOTO: Facebook.com/ACS Mediaș