2.9 C
Sibiu
luni, februarie 16, 2026

Două autoturisme s-au ciocnit între Tălmaciu și Boița

Cele mai citite

Două autoturisme s-au ciocnit, vineri dimineața, în urma unui accident rutier produs pe Drumul Național 7, între Tălmaciu și Boița.
Unul dintre autoturisme era condus dinspre Vâlcea de către un bucureștean de 60 de ani, iar celălalt autoturism se deplasa dinspre Sibiu, la volan fiind o femeie din Cluj, în vârstă de 31 de ani. Femeia a fost rănită în urma accidentului rutier.
Un echipaj al Ambulanței Sibiu a intervenit pentru acordarea primului ajutor persoanei rănite. Aceasta s-a ales cu un traumatism toracic și un traumatism de coloană cervicală și a fost transportată la Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean Sibiu.
Polițiștii rutieri se află la locul evenimentului și au deschis o anchetă.

spot_img
Cick
Ultimele știri

Ce tip de colagen oferă Faunus Plant? TOP 5 produse pentru piele, păr și articulații în 2026

Colagenul nu mai este demult „un singur supliment bun pentru toate”. În 2026, oamenii aleg mai atent: unii caută...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect