FOTO/VIDEO Camion cuprins de flăcări pe Drumul Național 1

Cele mai citite

Pompierii din Avrig au intervenit, marți seara, pe Drumul Național 1, pe raza localității Arpașu de Jos, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la capul tractor al unui camion frigorific.

Pompierii au intervenit cu o autospecială de stingere, o autospecială de primă intervenție și un echipaj SMURD. De asemenea, a fost prezentă și o autospecială de stingere din cadrul ISU Brașov. Incendiul se manifesta generalizat la capul tractor al unui camion frigorific.

În urma incendiului, izbucnit de la un scurtcircuit electric, capul tractor a ars în totalitate. Remorca și încărcătura nu au fost afectate de incendiu. Nu au fost înregistrate victime.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ – Accident grav în Șeica Mare: un minor pe trotinetă electrică a ajuns la spital

Un copil în vârstă de 12 ani a fost rănit, duminică, într-un accident rutier produs pe strada Principală din...

Știri pe același subiect