17.9 C
marți, iulie 2, 2024

Medalii pentru CSM Mediaș la Cupa Academiei Daniela Dodean la tenis de masă

Recent a avut loc la Arad, prima ediție a Cupei Academiei Daniela Dodean la tenis de masă.

Clubul Sportiv Municipal Mediaș a fost reprezentat de șase sportivi. Este vorba despre Cristian Cîndea, Mara Moca, Beatrice Hila, Gabriela Herciu, Kewin Stoica și Eduard Bina.

Cele mai bune rezultate au fost obținute de Kewin Stoica. La individual acesta a obținut medalia de argint atât la categoria Under 11 cât și la Under 13. De asemenea, sportivul de la CSM Mediaș s-a clasat pe treapta a doua a podiumului și la echipe Under 11 alături de Antonio Talos din Zalău.

Tot medalie de argint a obținut și Cristian Cîndea la băieți individual Under 19, în timp ce Mara Moca, Beatrice Hila și Gabriela Herciu au câștigat medalia de bronz la echipe Under 19.