9.1 C
Sibiu
vineri, mai 16, 2025

Secţia de Fizioterapie de pe Calea Poplăcii se va muta la Spitalul de Psihiatrie

Cele mai citite

Din această toamnă, secţia de Fizioterapie de pe Calea Poplăcii va funcţiona la Spitalul de Psihiatrie. Clădirea de pe Calea Poplăcii a fost retrocedată Mitropoliei Ardealului, proprietarul de drept al acestui imobil, iar autorităţile au avut la dispoziţie o perioadă de 5 ani să evacueze spaţiul.

banner
banner
banner

În luna septembrie, acest termen va expira, astfel încât Consiliul Judeţean a decis ca secţia Fizioterapie II să funcţioneze pe viitor în incinta Spitalului de Psihiatrie.

“Condiţiile de funcţionare şi tratament din noua locaţie vor fi net superioare comparative cu cele existente în imobilul de pe Calea Poplăcii. În cadrul acesteia, pacienţii vor beneficia de o bază modernă de tratament şi de ascensor. În acelaşi timp, dotarea din spaţii şi birouri va fi mai modernă. Practic, cu ocazia acestei relocări, are loc şi un process de modernizare, întrucât dorim să oferim tuturor pacienţilor servicii de calitate.”, a declarat Decebal Toderiţă, purtător de cuvânt Spitalul Clinic Judeţean Sibiu.

 

Publicitate
Ultimele știri

Ultimul sondaj înaintea alegerilor de duminică. Finala „se joacă” până la ultimul vot

Nicușor Dan are un avans ușor în fața lui George Simion, arată datele unui sondaj de opinie realizat de...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect