Problemele din startul sezonului la Astra Giurgiu au adus o schimbare majoră și în ceea ce privește banca tehnică. Antrenorul Bogdan Andone a părăsit echipa, după un start groaznic de sezon pentru formația ce a jucat în play-off, în ultimele sezoane. În acest campionat, Astra a strâns numai un punct în 5 etape, giurgiuvenii marcând 3 goluri și primind 13. Pe lângă evoluția dezastruoasă, problemele financiare, faptul că jucătorii au refuzat să se antreneze în ultimele zile, faptul că echipa nu a primit licența să joace în Europa la finele sezonului trecut și problemele cu dopajul sunt alte lucruri negative din jurul Astrei, în ultimele 2-3 luni.
Cele mai citite
Ultimele știri
Foc, mit și migrație: spectacolele zilei la FITS
Cea de-a cincea zi a Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu a adus în fața publicului, printre altele,...



