20.2 C
luni, iulie 8, 2024

Fără mulţi dintre titulari, Gaz Metan a pierdut la scor cu Dinamo

Cu mai mulţi juniori în lot, Gaz Metan nu a avut nicio şansă, vineri seara, în deplasarea de la Dinamo. Medieşenii au pierdut cu 0-4 partida cu Dinamo, prima după ce mai mulţi titulari au plecat de la echipă.
Dinamo a avut prima ocazie în minutul 11, atunci când portarul Alexandru Buzbuchi a reținut șutul lui Antoni Ivanov. Peste nouă minute, Cosmin Matei a șutat, Mirko Ivanovski a pus piciorul și a deviat mingea în poarta Gazului. După o jumătate de oră de joc, lovitura de cap a lui Cosmin Matei a trecut peste poarta alb-negrilor. În minutul 38, formația gazdă a reușit să își dubleze avantajul, după ce Antonio Bordușanu a reușit să marcheze cu un șut din marginea careului de 16 metri.
În minutul 53, șutul lui Jonathan Rodriguez de la distanță a fost reținut de portarul Alexandru Buzbuchi. În minutul 73, Ahmed Bani a fost faultat în careul de 16 metri de Mihai Dobrescu, iar centralul Sebastian Colțescu a indicat punctul cu var. A executat și transformat lovitura de pedeapsă Gabriel Torje.
Același Torje a făcut apoi dubla peste alte trei minute, după ce a preluat o minge în careul de 16 metri și a înscris cu un șut la colțul lung. Gaz Metan a avut șansa golului de onoare în finalul jocului, însă lovitura de cap a lui Patricio Matricardi după o lovitură de colț nu a găsit cadrul porții adverse.
În urma acestui rezultat, medieşenii rămân cu 22 puncte în clasamentul Ligii întâi. Pentru Gaz Metan urmează partida de pe teren propriu cu FCU Craiova, programată sâmbătă, 26 februarie, de la ora 15.

ULTIMA ORĂ/FOTO: Accident grav cu 7 victime în Vâlcea. Trafic blocat complet spre și dinspre Sibiu

Şapte persoane, între care şi trei minori, au ajuns la spital, duminică seara, în urma coliziunii a două maşini,...