Sibiu
duminică, iulie 7, 2024

Publicitate

Cele mai citite

FC Hermannstadt și FCSB au terminat la egalitate, 2-2, într-o partidă în care sibienii avut un jucător în plus mai bine de jumătate de oră.

FCSB a înscris la Sibiu în minutul 8, dar reușita lui Andrea Compagno a fost anulată pentru un fault comis în momentul săriturii la cap.

FC Hermannstadt a fost aproape de gol în minutul 10, însă Daniel Paraschiv a ratat din poziție foarte bună.

Sibienii au deschis scorul în minutul 13. Cristian Neguț i-a pasat lui Silviu Balaure, care l-a învins pe Târnovanu cu un șut foarte bun.

FCSB a egalat în minutul 31 din lovitură de la 11 metri prin Andrea Compagno. Tot el a obținut penalty-ul, după ce a fost luat pe sus de portarul sibienilor, Căbuz.

Prima repriză s-a încheiat cu o ocazie uriașă a bucureștenilor. Octavian Popescu a ratat din poziție ideală, din câțiva metri, după ce a primit o pasă excelentă.

La 3 minute de la reluarea partidei, Andrea Compagno a reușit dubla. Acesta a primit o centrare foarte bună și a trimis cu capul în plasă din apropierea porții.

FC Hermannstadt a avut ocazia egalării în minutul 54. Valerică Găman a primit o pasă foarte bună în careu, însă Denis Haruț a respins în ultimul moment din fața jucătorului gazdelor.

Cinci minute mai târziu, Florinel Coman a prins un șut de la aproximativ 20 de metri, dar Căbuz a reușit să rețină.

Un minut mai târziu, Dawa a faultat din postura de ultim apărător în careu și a fost eliminat.

Arbitrul Viorel Flueran a indicat punctul cu var, iar Daniel Paraschiv a înscris după ce inițial Târnovanu a respins, dar jucătorul sibienulor a urmărit balonul și a egalat.

În minutul 81, Florinel Coman a primit o pasă în interiorul careului, iar șutul său a fost prins de Cătălin Căbuz.

În primul minut al prelungirilor, FC Hermannstadt a avut o bună oportunitate. Acesta a șutat din interiorul careului, iar Târnovanu a prins balonul.

După două minute, Dragoș Iancu a șutat din interiorul careului, însă șutul său a lovit transversala bucureștenilor.

La ultima fază a partidei, Petrișor Petrescu a avut o ocazie bună de a aduce victoria sibienilor, însă șutul său din interiorul careului a trecut peste poarta FCSB-ului.