2.4 C
Sibiu
duminică, februarie 1, 2026

FOTO – Jucătorii Gazului Metan au reluat antrenamentele

Cele mai citite

Pe o vreme extrem de călduroasă, jucătorii Gazului Metan s-au reunit sâmbătă după amiaza la stadionul din Mediaș. Elevii lui Edward Iordănescu au participat la primul antrenament, unul de reacomodare la efort, sub privirile atente ale tehnicianului care a supervizat exercițiile.
 
Un număr de 15 fotbaliști au revenit la antrenament sâmbătă după amiaza, ei reluînd pregătirile pentru sezonul competițional 2019-2020, programat să înceapă la jumătatea lunii iulie. Restul fotbaliștilor urmează să se alăture lotului zilele următoare.
În zilele de 18 și 19 iunie, jucătorii vor efectua vizita medicală, iar o zi mai târziu vor pleca în cantonament. Anul acesta, stagiul de pregătire se va desfășura în perioada 20 iunie – 5 iulie, în localitatea Marbella din Spania.
Pe durata cantonamentului, Gaz Metan va disputa 4 jocuri de verificare, în zilele de 26 și 29 iunie, respectiv 1 și 3 iulie. Programul complet al amicalelor, cu adversari și oră de disputare a jocurilor, este în curs de definitivare.

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

FC Hermmannstadt-Unirea Sloboziaa. Trei goluri cât o poveste

Daniel DeleanuLa Slobozia, iarna nu vine cu poezie, ci cu un vânt drept, de câmpie, care îți intră în...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect