23.1 C
duminică, iulie 7, 2024

Gaz Metan a pierdut categoric partida cu Chindia Târgovişte

Gaz Metan a pierdut categoric, scor 0-4, partida de duminică după amiaza de la Mediaş. Partida a fost dominată autoritar de către formaţia vizitatoare.
Eric de Oliveira,cel mai bun jucător al Gazului Metan din istoria recentă a clubului, a dat lovitura de start a partidei de duminică. Chindia a început în forţă partida de la Mediaş, iar Chunchucov, în minutul 4, a reluat spre poartă dintr-o foarfecă. După ce a dominat categoric începutul de partidă, Chindia a deschis scorul în minutul 5 prin Andrei Şerban. Chindia a continuat să domine partida şi să atace la fel de mult, iar Daniel Florea a dublat avantajul echipei sale, în minutul 34.
După alte doar trei minute, același Florea a mai punctat o dată, realizând dubla. După pauză, târgoviștenii au mai scăzut ritmul, dar tot au mai reușit să puncteze o dată. Doru Popadiuc a marcat cu un șut deviat la doar un sfert de oră după ce a fost introdus pe teren și a stabilit scorul final.
În urma acestui rezultat, medieşenii se află pe ultima poziţie a clasamentului cu doar 10 puncte, formaţia fiind depunctată în total cu 14 puncte din cauza datoriilor către foştii jucători.

ULTIMA ORĂ/FOTO: Accident grav cu 7 victime în Vâlcea. Trafic blocat complet spre și dinspre Sibiu

Şapte persoane, între care şi trei minori, au ajuns la spital, duminică seara, în urma coliziunii a două maşini,...