0.2 C
Sibiu
joi, noiembrie 13, 2025

Înfrângere în primul amical al iernii: Gaz Metan – FC Lausanne Sport 1-3

Cele mai citite

Gaz Metan a pierdut prima partidă de verificare disputată în cantonamentul din Spania. Formația lui Edi Iordănescu a fost învinsă cu scorul de 3-1 de FC Lausanne Sport, liderul Ligii secunde din Elveția.
Gaz Metan a început partida cu FC Lausanne Sport în formula Răzvan Pleșca, Romeo Roberto, Juel Thomas Nielsen, Marius Constantin, Mihai Velisar, Mickael Diakota, Neluț Roșu, Stephan Drăghici, Ioan Hora, Dumitru Cardoso și Sergiu Buș.
În actul secund, tehnicianul Edi Iordănescu a folosit o formulă compusă din Ricardo Batista, Marian Pleașcă, Răzvan Popa, Ionuț Larie, Răzvan Trif, Fofana Boubacar, Lukas Droppa, Paul Costea, Sergiu Ciocan, Nasser Chamed și Ely Fernandes.
Formația elvețiană a deschis scorul în minutul 28 al partidei prin Anthony Koura, care a înscris cu un șut din interiorul careului de 16 metri și a intrat în avantaj la cabine. FC Lausanne Sport și-a dublat avantajul după cinci minute de la reluarea jocului, după o lovitură de pedeapsă transformată de Christian Schneuwly. În minutul 76, s-a făcut 3-0 în urma unui contraatac.
Golul a fost marcat tot de Anthony Koura, care a reușit astfel dubla. Gaz Metan a marcat golul de onoare în minutul 89, după reușita semnată de Paul Costea.

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

Nicușor Dan anunță că va da în judecată AEP. Decizia președintelui României vine după ce instituția a decis rambursarea parțială a banilor din donații

Articol de Daniela ArnăutuSuma de peste 900.000 de lei nu va fi rambursată, pentru campania președintelui Nicușor Dan de...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect