17.3 C
joi, iulie 4, 2024

Înfrângere pentru FC Hermannstadt la Voluntari

FC Hermannstadt a pierdut la limită, scor 0-1, partida disputată vineri în deplasare, cu FC Voluntari.

Ilfovenii au avut prima oportunitate a partidei în minutul 9. Dumiter, aflat în poziție de 1 la 1 cu portarul, a șutat în portarul sibienilor.

Sibienii au replicat în minutul 12. Neguț a depășit un adversar și a șutat spre poarta adversă, dar Vâlceanu a respins balonul în lateral. Ulterior, după câteva secunde, balonul a ajuns la Paraschiv, care a șutat pe poartă din interiorul careului, dar mingea a fost respinsă de Vâlceanu.

FC Voluntari a avut încă o ocazie în minutul 29. Matricardi a trimis mingea cu capul pe spațiul porții, dar Căbuz a reținut balonul fără probleme.

Tot gazdele au avut prima oportunitate a reprizei secunde în minutul 48. Andrei a șutat din lateral, dar Căbuz a respins mingea în corner.

Sibienii au avut o mare ocazie în minutul 57. Balaure a șutat puternic de la aproximativ 25 de metri, dar mingea s-a dus în bară.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 70. Butean a atins mingea cu mâna dreaptă în interiorul careului, iar arbitrul a acordat penalty pentru FC Voluntari.

Merloi a transformat lovitura de la 11 metri iar gazdele au trecut în avantaj.

FC Hermannstadt a avut ocazia egalării în minutul 88. Iancu a executat o lovitură liberă din apropierea careului și a trimis mingea puțin peste poartă.