30.2 C
duminică, iulie 7, 2024

Prima victorie pentru ACS Mediaș într-un meci de pregătire

ACS Mediaș a învins, scor 2-0, formația Avântul Reghin într-un meci amical disputat pe teren propriu.

Formația pregătită de Dumitru Solomon continuă pregătirile pentru primul sezon din Liga a treia.

Jucătorii ACS au învins cu 2-0 Avântul Reghin într-o nouă partidă de pregătire.

Golurile echipei medieșene au fost marcat de Avram din penalty, în minutul 15, respectiv Maxim în repriza secundă, în minutul 76.

Antrenorul echipei ACS Mediaș a rulat întreg efectivul avut la dispoziție în această partidă.

La sfârșitul săptămânii trecute, medieșenii au pierdut fără drept de apel, scor 1-5, într-un meci de pregătire disputat în deplasare cu Gloria Bistrița.

SURSĂ FOTO: Facebook.com/ACS Mediaș