Accdent grav pe Podul Gării, patru mașini au fost implicate iar în urma impactului cinci oameni au fost răniți. Accdentul s-a produs din cauza unui șofer neatent care a lovit mașina din fața sa și a proiectat-o în parapet după care aceasta a lovit o altă mașină. În cele din urma mașina condusă de șoferul vinovat a ajuns pe contrasens unde a mai lovit un autoturism. Traficul rutier este blocat în zonă.
”Accidentul s-a produs pe fondul neatenției în conducere, un conducător auto care circula spre Calea Gușteriței a lovit autoturismul condus în fața sa, l-a proiectat în parapet apoi în alt autoturism condus pe aceeași direcție, după care, autoturismul vinovat a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune cu un turism care circula din sens opus.” a declarat Elena Welter, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu
În urma impactului cinci oameni au fst răniți, din fericire au răni ușoare însă trei dintre ei au fost duși la spital de echipajele SMURD.

Facebook/Info Trafic Jud. Sibiu




