Revine instabilitatea atmosferică. Sibiul intră în cod galben

Cele mai citite

Meteorologii au emis pentru astăzi, 10 iunie și până mâine, 11 iunie, ora 23:00 o avertizare de instabilitate atmosferică temporar accentuată și cantități de apă însemnate. Vor fi perioade în care se vor semnala averse ce vor avea și caracter torențial, descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelii și căderi de grindină.
În intervale scurte de timp sau prin acumulare, cantitățile de apă vor depăși 15…25 l/mp, iar pe arii restrânse 35…40 l/mp. Fenomenele vor fi mai frecvente în timpul după-amiezelor și serilor.
De asemenea, de astăzi, de la ora 12:00 și până la ora 23:00 județul Sibiu intră în cod galben. Astfel, în cea mai mare parte a regiunii și la munte vor fi intervale cu manifestări de instabilitate atmosferică. Se vor semnala averse ce vor avea și caracter torențial, descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelii și grindină.
Cantitățile de apă vor depăși local 20…25 l/mp, iar izolat 40…50 l/mp.

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: Vin vărsat pe asfalt: camion răsturnat pe DN1, în județul Sibiu

Un camion încărcat cu vin s-a răsturnat, în noaptea de miercuri spre joi, pe Drumul Național 1, între Porumbacu...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect