Peste 600 de drapele au fost amplasate pe străzile din Mediaș

Cele mai citite

Peste 600 de drapele naționale au fost montate în ultimele zile pe străzile din municipiul Mediaș.

La fel ca în fiecare an, în apropierea Zilei Naționale a României, 1 Decembrie, în municipiul Mediaș au fost montate drapele, pentru a marca această importantă sărbătoare.

Astfel, angajații Direcției de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Mediaș au arborat în întregul oraș peste 600 de steaguri tricolore.

Acestea au fost montate atât pe străzile din zona centrală a municipiului, cât și pe principalele artere din Mediaș, printre care Șoseaua Sibiului, Aurel Vlaicu, 1 Decembrie, Baznei și Stadionului.

Publicitate

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
Ultimele știri

ALEGERI anticipate în 22 noiembrie? Ce spune un cunoscut avocat

Adevărul din spatele anticipatelor. Toni Neacșu explică de ce alegerile nu sunt imposibile și indică prima dată la care...

Știri pe același subiect