-0.8 C
Sibiu
vineri, noiembrie 14, 2025

Vâlcean beat la volan pe Valea Oltului. Polițiștii sibieni i-au făcut dosar penal

Cele mai citite

Un vâlcean a fost prins beat la volan, la sfârșitul săptămânii trecute, pe Valea Oltului, acesta având o alcoolemie foarte mare.

Pe Drumul Național 7, în afara localității Boița, polițiștii rutieri au oprit pentru control un autoturism condus de către un bărbat în vârstă de 36 de ani, din județul Vâlcea.

Testarea alcoolscopică a conducătorului auto a indicat o valoare de 1,24 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind însoțit la o unitate medicală pentru recoltarea probelor biologice.

La nivelul Serviciului Rutier Sibiu, se efectuează cercetări în vederea stabilirii situației de fapt, pentru aplicarea măsurilor legale în consecință”, a precizat Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.

Publicitate

Urmărește Sibiu 100% în Google News 

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

Sibiul spulberă Galațiul, iar KING este adevăratul rege al serii

Era Fleșeriu 2.0 începe cu 100 de puncte!Să recunoaștem, emoțiile pluteau în aer înainte de primul fluier. Cu...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect