Mii de medieșeni vor avea probleme cu furnizarea apei potabile, joi, din cauza unor lucrări pe conducta de transport a apei.
Compania Apa Târnavei Mari anunță că joi, 5 iunie, în intervalul orar 8-20, furnizarea apei va fi sistată în următoarele zone: cartier Binderbubi, străzile Stejarului, Oituz, Ulmului, Principele Ștefan Bathory, Avram Iancu, precum și în cartierul Ighișului și cartier Baron von Stromberg.
De asemenea, în cartierul Vitrometan (în zonele înalte și la etajele superioare ale blocurilor), pe Șoseaua Sibiului și strada George Topârceanu presiunea apei va fi redusă.
Sistarea furnizării și presiunea scăzută a apei sunt cauzate de lucrări pe conducta de transport apă potabilă.
Sistarea furnizării apei afectează și platforma industrială Automecanica, Liceul Automecanica precum și spațiile comerciale aflate la ieșirea din Mediaș către Brateiu, în intervalul orar 8-20.
Vrei mai multe informații, știri bune, reportaje și interviuri pe zi? Ne-ar ajuta foarte mult o recenzie de la tine. Intră AICI.




