Un medieșean a fost descoperit decedat în propria locuință în a doua zi a anului, pe strada Luduș din municipiu.
O vecină a fost cea care a sunat la poliție și a spus că nu l-a mai văzut pe bărbatul de două luni de zile.
Când au intrat în apartament, acesta a fost descoperit decedat.
„La data de 2 ianuarie 2026, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Mediaș au fost sesizați de către o localnică, cu privire la faptul că, nu l-a mai văzut pe vecinul său de aproximativ 2 luni.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului, unde au identificat un bărbat de 72 de ani, care din nefericire era decedat. În cauză urmează a fi efectuată necropsia pentru stabilirea cauzei decesului.
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Mediaș continuă cercetările pentru a stabili împrejurările exacte în care a avut loc evenimentul”, spune Alecsandra Rugaci, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Îți mulțumim pentru că ai ales să te informezi din Sibiu 100%. Poate ai informații din comunitate și vrei să le împărtășești cu noi. Scrie un mesaj pe e-mail [email protected] sau WhatsApp 0752.060.007





