Marţi, 15 noiembrie 2016, începând cu ora 13, cu prilejul aniversării a 150 de ani de la naşterea poetului naţional George Coşbuc, se va desfăşura un program cultural-artistic la bustul acestuia, amplasat în faţa sediului primăriei de pe bulevardul Victoriei. Activitatea este organizată de Asociaţiunea “Astra”, Universitatea „Lucian Blaga” şi Academia Forţelor Terestre “Nicolae Bălcescu”, în colaborare cu autorităţile publice locale.
Cele mai citite
Ultimele știri
VIDEO/FOTO: Poliția a împânzit Sibiul și Șelimbărul! Razie de proporții noaptea trecută
Polițiștii sibieni au desfășurat în noaptea de sâmbătă spre duminică o amplă acțiune de tip „Razie” în municipiul Sibiu...
Articolul precedent
Articolul următor



