Marţi, 15 noiembrie 2016, începând cu ora 13, cu prilejul aniversării a 150 de ani de la naşterea poetului naţional George Coşbuc, se va desfăşura un program cultural-artistic la bustul acestuia, amplasat în faţa sediului primăriei de pe bulevardul Victoriei. Activitatea este organizată de Asociaţiunea “Astra”, Universitatea „Lucian Blaga” şi Academia Forţelor Terestre “Nicolae Bălcescu”, în colaborare cu autorităţile publice locale.
Cele mai citite
Ultimele știri
ULTIMA ORĂ: „Singurul care poate scoate România din criză”. Patriarhul Daniel, propus OFICIAL pentru funcția de PREMIER
O propunere care poate stârni ample dezbateri a fost lansată duminică de Grupul parlamentar PACE – Întâi România.Parlamentarii formațiunii...
Articolul precedent
Articolul următor



