Marţi, 15 noiembrie 2016, începând cu ora 13, cu prilejul aniversării a 150 de ani de la naşterea poetului naţional George Coşbuc, se va desfăşura un program cultural-artistic la bustul acestuia, amplasat în faţa sediului primăriei de pe bulevardul Victoriei. Activitatea este organizată de Asociaţiunea “Astra”, Universitatea „Lucian Blaga” şi Academia Forţelor Terestre “Nicolae Bălcescu”, în colaborare cu autorităţile publice locale.
Cele mai citite
Ultimele știri
ULTIMA ORĂ – Accident la Cârțișoara: două motociclete au intrat într-o mașină oprită în coloană
Accident la ieșirea din Cârțișoara. Două persoane au fost transportate la spital după o coliziune între două motociclete și...
Articolul precedent
Articolul următor



