9.1 C
Sibiu
marți, aprilie 21, 2026

Antrenorul secund de la Vointa, Berta, sanctionat de FRF

Cele mai citite

Trei antrenori secunzi şi un fizioterapeut au fost sancţionaţi de Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal pentru abateri disciplinare în cadrul etapei a IX-a a Ligii I, informează site-ul oficial al LPF.
Conform site-ului oficial al LPF, antrenorii secunzi Florin Berta (Voinţa Sibiu), Daniel Tudor (CFR Cluj) şi antrenorul secund cu portarii Costel Dumitru (FC Steaua) au fost sancţionaţi cu câte o etapă de suspendare şi 320 de lei penalitate financiară. Fizioterapeutul Liviu Tunariu (Oţelul Galaţi) a fost sancţionat cu o lună de suspendare şi 640 de lei penalitate financiară.
De asemenea, jucătorul Issa Ba (FCM Târgu Mureş) a fost suspendat o etapă şi a primit o penalitate de 740 lei pentru eliminarea din partida cu Pandurii Târgu Jiu.

Sursa: MEDIAFAX

spot_img
Ultimele știri

FOTO: Susținere pentru Ilie Bolojan. Oamenii se strâng în fața Guvernului

Oamenii s-au adunat în fața Guvernului pentru a-l susține pe premierul Ilie Bolojan, după ce PSD a votat oficial...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect