Îmbulzeală mare la întâlnirea cu regele şi regina Belgiei

Cele mai citite

Mare îmbulzeală, mare, la întâlnirea sibienilor cu Casa Re­gală Belgiană! Presa belgiană, reprezentanţii instituţiilor locale şi sibienii s-au întâlnit joi cu regele Albert al II-lea al Belgiei şi Regina Paola. La ora 11.30 primarul Klaus Iohannis i-a întâmpinat pe suverani la sediul noii Primării din Sibiu. Spre surprinderea celor prezenţi regele şi regina Belgiei au sosit într-un microbuz. Un grup de cercetaşi din Belgia a venit special la acest eveniment pentru a o saluta pe regină. S-au împărţit steguleţe belgiene, iar la 11.50 suveranii au fost conduşi într-un tur al centrului oraşului.

spot_img
spot_img
Ultimele știri

VIDEO/FOTO: Grindina a lovit Biertanul. ANM a emis Cod Portocaliu pentru multe localități din Sibiu

A plouat cu gheață, sâmbătă după amiaza, în județul Sibiu, mai multe localități fiind sub avertizare Cod Portocaliu de...

Știri pe același subiect