Peste 230 de parcări la domiciliu, scoase la licitație în Mediaș

Cele mai citite

Municipalitatea medieșeană continuă amenajarea locurilor de parcare pe raza orașului. În 15 mai va avea loc licitația pentru închirierea a 162 de locuri de parcare pe strada Feleac din municipiu, iar o zi mai târziu este programată licitația pentru închirierea a 75 de locuri de parcare pe strada Păltiniș din oraș.
Lunile trecute, Primăria Mediaș a mai scos la licitație câteva sute de locuri de parcare pe străzile Bastionului și Christian Schessaeus, Alba Iulia, Cibin, Sadu, Bucium și Arieș. În total, 1.000 de locuri de parcare și-a propus să amenajeze în acest an Primăria Mediaș în mai multe zone din oraș.
Problema parcărilor din zona blocurilor de locuințe rămâne în atenția municipalității medieșene și în acest an, mai ales că tema a fost adusă în discuție la multe dintre întâlnirile desfășurate de edilii Mediașului în mai multe zone din municipiu.

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: Vin vărsat pe asfalt: camion răsturnat pe DN1, în județul Sibiu

Un camion încărcat cu vin s-a răsturnat, în noaptea de miercuri spre joi, pe Drumul Național 1, între Porumbacu...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect