16.3 C
Sibiu
vineri, aprilie 17, 2026

Rareș Macrea, subprefectul Sibiului, demis din funcție

Cele mai citite

Rareș Macrea, subprefect al Sibiului, a fost demis din funcție, joi seară, în cadrul ședinței de Guvern.

„Hotărâre privind încetarea exercitării, cu caracter temporar, prin detașare în condițiile legii, a funcției publice de subprefect al județului Sibiu de către domnul Macrea Rareș”, arată Guvernul României.
Decizia de a-l demite pe Macrea vine cu nici 24 de ore înainte de vizita lui Raed Arafat, care este așteptat astăzi la Sibiu.
Cel mai probabil, șeful Departamentului pentru Situații de Urgență va aproba carantinarea municipiului Sibiu.
 

spot_img
Ultimele știri

Aeroporturi București reacționează dur la planul Guvernului și refuză listarea la Bursă: „CNAB nu este de vânzare. Este un activ strategic al statului”

Prima companie de stat care reacționează ferm la intenția Guvernului de a lista la bursă pachete din acțiuni este...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect