PSD Sibiu și-a schimbat subprefectul

Cele mai citite

Astăzi, a avut loc ceremonia de investire în funcția de subprefect al județului Sibiu, în conformitate cu Hotărârea Guvernului nr. 918 din 5 octombrie 2023, a lui Gabriel Florea, prilej cu care acesta a depus jurământul.

Gabriel Florea îl înlocuiește pe Daniel Moșin, care a ocupat funcția de subprefect al județului Sibiu din 12 ianuarie 2022.

„Îi mulțumim domnului Moșin Daniel pentru întreaga activitate și îi transmitem felicitări și mult succes în activitate domnului subprefect Florea Gabriel”, a transmis Prefectura Sibiu.

Gabriel Florea, în vârstă de 57 de ani, deține mai multe mandate de consilier local în Consiliul Local Cisnădie. A absolvit Universitătea Lucian Blaga Sbiu, Facultatea de Științe Economice, specializarea management, și este angajat al societății Electrica.

Înlocuirea subprefectului Daniel Moșin, susținut de PSD Sibiu în momentul preluării funcției, cu Gabriel Florea, tot membru PSD, s-a făcut prin act guvernamental în ședința de ieri a Executivului condus de premierul Marcel Ciolacu.

Urmărește Sibiu 100% în Google News 

spot_img
Ultimele știri

Două drumuri din România, în topul celor mai spectaculoase șosele din Europa. Transalpina și Transfăgărășanul, în primele șase

România are două dintre cele mai spectaculoase și sinuoase șosele din Europa. Transalpina ocupă locul al cincilea, iar Transfăgărășanul...

Știri pe același subiect