Ada Gonzalez revine pe scena Teatrului de Balet Sibiu

Cele mai citite

Îndrăgita balerină de origine spaniolă Ada Gonzalez, în prezent solistă a Operei Naționale București, se întoarce la Sibiu în luna iulie, unde va interpreta pe scena Teatrului de Balet Sibiu rolul Odette / Odile, în spectacolul „Lacul Lebedelor”.
Spectacolul va avea loc sâmbătă, 1 iulie 2017, de la ora 19:00, la Redal Expo Sibiu – str. J. S. Bach, nr. 4. Ada Gonzalez îl va avea ca partener de scenă în reprezentația din data de 1 iulie 2017, pe prim-solistul de origine rusă Kirill Ermolenko.
„Lacul Lebedelor”, cel mai vândut spectacol din repertoriul Teatrului de Balet Sibiu
Spectacolul „Lacul Lebedelor” a avut premiera la Teatrul de Balet Sibiu în data de 12 noiembrie 2014, fiind realizat de maestrul coregraf rus Andrei Litvinov. Scenografia este realizată de Anastasia Spătaru (Republica Moldova). Spectacolul s-a dansat la premieră cu Mircea Munteanu (România) – în prezent solist al Operei Naționale Române Cluj-Napoca și Ada Gonzalez (Spania). Spectacolul a avut nu mai puțin de unsprezece reprezentații în țară și în străinătate, fiind unul dintre cele mai apreciate titluri din repertoriul TBS. Reprezentația din data de 1 iulie 2017 se va dansa cu Kirill Ermolenko (Rusia) – Siegfried, Ada Gonzalez (Spania) – Odette / Odile, Joshua Legge (Australia) – Rotbart, Kenichi Murata (Japonia) – bufonul. Alături de Ada Gonzalez se reîntorc la Sibiu pentru acest spectacol Yvonne Slingerland (Spania) și Ștefan Meșter (România).
Bilete online, direct de pe pagina de facebook a TBS, fără niciun cost suplimentar
Biletele pentru toate spectacolele Teatrului de Balet Sibiu pot fi cumpărate online, de pe siteurile bilet.ro și kompostor.ro sau direct de pe pagina de facebook a Teatrului de Balet Sibiu – secțiunea bilete. În Sibiu, biletele pot fi cumpărate din punctul de vânzare situat în Piața Mare, Primăria Municipiului Sibiu, intrarea F sau în seara spectacolelor, în limita locurilor rămase disponibile. Prețul unui bilet este 10 lei, iar elevii, studenții și pensionarii beneficiază de 50% reducere.
 

spot_img
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: NOROC CHIOR LA SIBIU! Un sibian a pus mâna pe un premiu de aproape 87.000 de lei

Noroc uriaș la Sibiu! Un bilet jucat în oraș pentru extragerea de duminică aduce un premiu de aproape 87.000...

Știri pe același subiect