14.1 C
Sibiu
sâmbătă, aprilie 18, 2026

În ie, pe bicicletă, din Piaţa Mică până în Muzeul Satului

Cele mai citite

În weekend, sărbătorim ia, vechea cămaşă moştenită de la bunica şi care poartă amprenta timpului şi a tradiţiei. Muzeul ASTRA şi Future Capital o celebrează sâmbătă, 23 iunie, de la ora 16, şi invită sibienii să pedaleze în ie alături de Biciclete Cochete.
„Ia cu tine ia, bicicleta, coşul de picnic şi hai cu noi la plimbare din Piaţa Mică până în Muzeul Satului, să sărbătorim Ziua Internaţională a Iei!”, spun organizatorii.
Acţiunea va începe la ora 16, oră la care cei care vor să participe la activitate se vor întâlni în Piaţa Mică, la Sibio. La ora 17, se va pleca către Muzeul Satului, unde la ora 18 se va organiza un picnic.
Cei care se vor îmbrăca sâmbătă în ie vor avea şi acces gratuit în Muzeu.

spot_img
Ultimele știri

Dezastru la Satu Mare! CSC Șelimbăr a suferit cea mai mare înfrângere din acest sezon de L2

Fotbaliștii antrenați de Eugen Beza au făcut cel mai slab meci al sezonului tocmai când aveau cea mai mare...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect