13.1 C
Sibiu
duminică, mai 26, 2024

Lotul județului Sibiu participant la faza națională a concursului „Tehnici matematice”

Publicitate

spot_imgspot_imgspot_img

Publicitate

Cele mai citite
Publicitate

Județul Sibiu va fi reprezentat de un lot numeros, format din 27 de elevi, pentru filiera tehnologică și filiera teoretică, profilul Științele Naturii, de la nivel liceal.

Concursul Național „Tehnici Matematice” va avea etapa națională la Râmnicu-Vâlcea în 23 martie 2024. Ediția a XIX-a a acestui concurs va fi găzduită de către Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Râmnicu-Vâlcea, elevii din clasele a IX-a, a X-a și a XI-a participând între orele 10 – 12, iar cei din clasa a XII-a între orele 10 -13.

Publicitate

Elevii care vor reprezenta județul Sibiu sunt:

Publicitate

– Bondoc Nicolae Eduard, Mentemir Alexandru Gabriel, Lungu Ioan și Duca Ștefan la clasa a IX-a, filiera tehnologică, toți de la Colegiul Tehnic Energetic Sibiu;

– Diaconescu Ana-Maria și Andrășel Maria la clasa a X-a, filiera tehnologică, ambele de la Colegiul Economic „George Barițiu” Sibiu;

– Rostofoiu Robert Ioan (Liceul Tehnologic „Avram Iancu” Sibiu), Abraham Ludovic Ilie Iulian (Liceul Teoretic „Gustav Gündisch” Cisnădie), Dusciuc Daniel (Colegiul Economic „George Barițiu” Sibiu), Tarîta Alexandru Matei și Stănciulescu Marian Claudiu (Colegiul Tehnic Energetic Sibiu), filiera tehnologică, la clasa a XII-a;

– Pascu Daniel Matei, Puștea Horațiu Gabriel, Gozner Robert, Davel Ștefan și Manea Ștefan Iosif la clasa a IX-a, filiera teoretică, specializarea Științele naturii, ambii de la Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu;

– Ludoșan Darius-Vasile (Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu), Blezu Alexandra Andreea și Roșianu Iris Maria (Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu), filiera teoretică, specializarea Știjințele naturii, la clasa a X-a;

– Niță Delia (Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu), Podișor Christina Anne și Turean Vanessa (Colegiul Națonal „Octavian Goga” Sibu), filiera teoretică, specializarea Științele naturii, la clasa a XI-a;

– Albu Octavian Nicolae (Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu), Ancuța Bogdan-Dumitru, Oaida Alexandra Ioana, Agârbiceanu Ovidiu Ioan și Vulcu David (toți de la Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu), filiera teoretică, specializarea Științele naturii, la clasa a XII-a.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

Publicitate

Publicitate

spot_img

Publicitate

spot_img
Ultimele știri

FOTO: 4 eleve de la „Gheorghe Lazăr” Sibiu, în semifinala internațională Technovation Girls 2024

Patru eleve de la Colegiul Național "Gheorghe Lazăr" din Sibiu s-au calificat în semifinala internațională Technovation Girls 2024.Dachin Andra,...

Știri pe același subiect