8.2 C
Sibiu
joi, noiembrie 20, 2025

ULTIMA ORĂ din Educație: „Boicotăm începutul de an școlar”

Cele mai citite

Marius Nistor, liderul FSE Spiru Haret, afirmă că în urma întâlnirii cu premierul Ilie Bolojan ”s-a ales nimic și că va fi boicotat începutul de an școlar”.

Sindicatele au fost invitate, luni, la Guvern de premierul Bolojan, pentru a discuta despre aplicarea măsurilor de austeritate în educație.

Contactat de Educație Privată după ce întâlnirea de la Palatul Victoria s-a încheiat, Nistor a anunțat că planul de boicot al începutului de an școlar rămâne în picioare.

”S-a ales nimic. Cei de la guvern au spus că le e teamă de efectele măsurilor, sunt conștienți de efectele grave ale acestora, dar .

Publicitate

I-am transmis că se boicotează începutul de an școlar”, a declarat Marius Nistor pentru Educație Privată.

Întrebat dacă sindicatele au definit ce perioadă din începutul de an școlar va fi boicotată, Nistor a răspuns: ”În prima zi de școală, pe 8 septembrie, va fi, cu certitudine, un protest uriaș. Ulterior, vom stabili ce facem, dacă declanșăm greva generală.”

Vrei mai multe informații, știri bune, reportaje și interviuri pe zi? Ne-ar ajuta foarte mult o recenzie de la tine. Intră AICI.

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

Horațiu Potra este adus sub escortă în România. El se află deja în avion

Horaţiu Potra va fi adus astăzi în România și nu va mai fi nevoie de un proces de extrădare...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect