-4.8 C
Sibiu
duminică, februarie 9, 2025

FOTO: Au trecut 9 ani de la tragedia aviatică din județul Sibiu. 9 persoane au murit

Cele mai citite

Marți s-au împlinit 9 ani de la tragedia aviatică de la Mălâncrav, în urma căreia 9 militari și-au pierdut viața.

Tragedia a avut loc în 21 noiembrie 2014, în jurul orei 10:40, în nordul județului Sibiu, între localităţile Stejărişu şi Mălâncrav.

Elicopterul era de la Baza 71 Aeriană de la Câmpia Turzii și se afla în misiune, urmând să participe la un exercițiu în Poligonul Cincu.

„Nu vă vom uita niciodată!

Se împlinesc 9 ani de la tragicul accident de aviaţie din 21.11.2014, când un elicopter militar IAR-330 PUMA s-a prăbușit pe raza localităţii Mălâncrav, judeţul Sibiu, în urma căruia au murit nouă militari, iar altul a fost grav rănit.

Elicopterul de la Baza 71 Aeriană se afla în misiune, urmând să participe la un exerciţiu în Poligonul Cincu.

Cinste și onoare memoriei lor!

Comandor Artur-Grigore Palfi
Căpitan comandor Corneliu-Gabriel Titiana (decedat pe 8 decembrie)
Căpitan medic Rareş-Cosmin Moldovan
Căpitan Răzvan-Aurel Modovan
Sublocotenent inginer Andrei-Cătălin Apostol
Maistru militar clasa I Paul Bădescu
Maistru militar clasa II Ioan-Dorin Fodor
Maistru militar clasa III Vasile-Marian Gadalean
Maistru militar clasa III Constantin-Dorin Filip

Dumnezeu să-i odihnească în pace!”, este mesajul transmis de Ministerul Apărării Naționale.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

Publicitate
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: A murit și copilul de 5 ani care se afla în mașina căzută în râul Olt

Duminică după amiază a murit la Spitalul Luther din Sibiu și copilul de 5 ani, adus de urgență cu...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect