22.2 C
Sibiu
duminică, iunie 16, 2024

Ei sunt primarii din județ, potrivit numărătorii paralele a partidelor

Publicitate

Cele mai citite

Din cele 64 de primării din județ, până la această oră PNL a câștigat 34 dintre ele, PSD – 22, ADU – 4, PER – 1 și 2 independenți.

Potrivit numărătorii paralele a partidelor politice, primii primari aleși prin votul din 9 iunie sunt următorii:

Alma – Bazil Curcean (PNL)

Agnita – Schiau-Gull Alin (PNL)

Alțâna – Antal Adrian (PSD)

Apoldu de Jos – Ioan Florin Barbu (PSD)

Arpașu de Jos – Vasile Vasu (PSD)

Ațel – Ovidiu Aldea (PNL)

Avrig – Adrian David (PNL)

Axente Sever – Marius Grecu (PNL)

Bazna – Alin Limbășan (PSD)

Bârghiș – Şulumberchean Ştefan (PNL)

Biertan – Mircea Dragomir (PNL)

Blăjel – Marius Mărginean (PNL)

Boița – Nicolae Cocoș (PNL)

Brateiu – Elena Marian (independent)

Brădeni – Liviu Modoi (PNL)

Bruiu – Bruiu-Emil Gherghel (PNL)

Cârța – Daniel Cândulețiu (PNL)

Cârțișoara – Sorin Cârțan (PSD)

Chirpăr – Feldoiu Eugen (PSD)

Cisnădie – Mircea Orlățan (ADU)

Copșa Mică – Nicolae Bogdan Tăpălagă (PNL)

Cristian – Claudiu Pâșu (PER)

Dârlos – Ioan Lupu (PNL)

Dumbrăveni – Emil Dârloșan (PSD)

Gura Râului – Ioan Toma Zav (independent, susținut de PSD)

Hoghilag – Nicolae Lazăr (PSD)

Iacobeni – Ioan Maca (PSD)

Jina – Vasile Gheorghe Beschiu (PSD)

Laslea – Ioan Onea (PSD)

Loamneș – Maria Greavu (PSD)

Ludoș – Berghezan Ilie (PNL)

Marpod – Sebastian Dotcoș (PSD)

Mediaș – Gheorghe Roman (PNL)

Merghindeal – Aurel Ioan Țerbea (PSD)

Micăsasa – Suciu Adrian (PSD)

Miercurea Sibiului – Troancă Ioan (PNL)

Mihăileni – Bratu Cristian (ADU)

Moșna – Dumitru Nuțu (PNL)

Nocrich – Adrian Mușoaie (PSD)

Ocna Sibiului – George Claudiu Predescu (PNL)

Orlat – Gheorghe Pop (ADU)

Păuca – Niculae Dancu (PNL)

Poiana Sibiului – Adrian Iovi (PSD)

Poplaca – Vasile Budin (PSD)

Porumbacu de Jos – Dorel Martincu (PSD)

Racovița – Andreea Voicu (PNL)

Râul Sadului – Daniel Minea (PNL)

Rășinari – Bogdan Bucur (PNL)

Roșia – Ioan David (PSD)

Sadu – Valentin Ivan (PNL)

Săliște – Horațiu Răcuciu (PNL)

Șeica Mare – Nicolae Șușa (PNL)

Șeica Mică – Emil Urian (PNL)

Șelimbăr – Marius Grecu (PNL)

Slimnic – Adrian Nan (PNL)

Șura Mare – Maier Ionuț (PNL)

Șura Mică – Valentin Ristea (PNL)

Tălmaciu – Ioan Oancea (PNL)

Târnava – Mihai Feisan (PNL)

Tilișca – Vasile Câmpean (PNL)

Turnu Roșu – Andreea Anghel (ADU)

Vurpăr – Mihail Lienerth (PSD)

Lista e actualizată în funcție de numărătoarea paralelă a partidelor.

Publicitate

Publicitate

spot_img
Ultimele știri

FC Hermannstadt pleacă în Turcia pentru pregătirea noului sezon din Superliga României

FC Hermannstadt și-a stabilit locul pentru cantonament în vederea pregătirii sezonului 2024-2025 din Superliga României.Astfel, jucătorii pregătiți de Marius...

Publicitate

Cele mai citite

Din cele 64 de primării din județ, până la această oră PNL a câștigat 34 dintre ele, PSD – 22, ADU – 4, PER – 1 și 2 independenți.

Potrivit numărătorii paralele a partidelor politice, primii primari aleși prin votul din 9 iunie sunt următorii:

Alma – Bazil Curcean (PNL)

Agnita – Schiau-Gull Alin (PNL)

Alțâna – Antal Adrian (PSD)

Apoldu de Jos – Ioan Florin Barbu (PSD)

Arpașu de Jos – Vasile Vasu (PSD)

Ațel – Ovidiu Aldea (PNL)

Avrig – Adrian David (PNL)

Axente Sever – Marius Grecu (PNL)

Bazna – Alin Limbășan (PSD)

Bârghiș – Şulumberchean Ştefan (PNL)

Biertan – Mircea Dragomir (PNL)

Blăjel – Marius Mărginean (PNL)

Boița – Nicolae Cocoș (PNL)

Brateiu – Elena Marian (independent)

Brădeni – Liviu Modoi (PNL)

Bruiu – Bruiu-Emil Gherghel (PNL)

Cârța – Daniel Cândulețiu (PNL)

Cârțișoara – Sorin Cârțan (PSD)

Chirpăr – Feldoiu Eugen (PSD)

Cisnădie – Mircea Orlățan (ADU)

Copșa Mică – Nicolae Bogdan Tăpălagă (PNL)

Cristian – Claudiu Pâșu (PER)

Dârlos – Ioan Lupu (PNL)

Dumbrăveni – Emil Dârloșan (PSD)

Gura Râului – Ioan Toma Zav (independent, susținut de PSD)

Hoghilag – Nicolae Lazăr (PSD)

Iacobeni – Ioan Maca (PSD)

Jina – Vasile Gheorghe Beschiu (PSD)

Laslea – Ioan Onea (PSD)

Loamneș – Maria Greavu (PSD)

Ludoș – Berghezan Ilie (PNL)

Marpod – Sebastian Dotcoș (PSD)

Mediaș – Gheorghe Roman (PNL)

Merghindeal – Aurel Ioan Țerbea (PSD)

Micăsasa – Suciu Adrian (PSD)

Miercurea Sibiului – Troancă Ioan (PNL)

Mihăileni – Bratu Cristian (ADU)

Moșna – Dumitru Nuțu (PNL)

Nocrich – Adrian Mușoaie (PSD)

Ocna Sibiului – George Claudiu Predescu (PNL)

Orlat – Gheorghe Pop (ADU)

Păuca – Niculae Dancu (PNL)

Poiana Sibiului – Adrian Iovi (PSD)

Poplaca – Vasile Budin (PSD)

Porumbacu de Jos – Dorel Martincu (PSD)

Racovița – Andreea Voicu (PNL)

Râul Sadului – Daniel Minea (PNL)

Rășinari – Bogdan Bucur (PNL)

Roșia – Ioan David (PSD)

Sadu – Valentin Ivan (PNL)

Săliște – Horațiu Răcuciu (PNL)

Șeica Mare – Nicolae Șușa (PNL)

Șeica Mică – Emil Urian (PNL)

Șelimbăr – Marius Grecu (PNL)

Slimnic – Adrian Nan (PNL)

Șura Mare – Maier Ionuț (PNL)

Șura Mică – Valentin Ristea (PNL)

Tălmaciu – Ioan Oancea (PNL)

Târnava – Mihai Feisan (PNL)

Tilișca – Vasile Câmpean (PNL)

Turnu Roșu – Andreea Anghel (ADU)

Vurpăr – Mihail Lienerth (PSD)

Lista e actualizată în funcție de numărătoarea paralelă a partidelor.

Publicitate

Publicitate

spot_img
Ultimele știri

FC Hermannstadt pleacă în Turcia pentru pregătirea noului sezon din Superliga României

FC Hermannstadt și-a stabilit locul pentru cantonament în vederea pregătirii sezonului 2024-2025 din Superliga României.Astfel, jucătorii pregătiți de Marius...

Știri pe același subiect