Tânăr fără permis, prins pe un moped neînregistrat

Cele mai citite

Un tânăr din Racovița fără permis de conducere are dosar penal după ce a fost prins, luni după amiaza, pe un moped neînregistrat.
Polițiștii l-au oprit pe tânăr pe strada Principala din Racovița, iar după verificări au stabilit că acesta nu are permis de conducere, iar mopedul este neînregistrat sau neînmatriculat.
Acesta are acum dosar penal pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv conducerea pe drumurile publice a unui vehicul neînregistrat sau neînmatriculat.
Cercetările continuă la nivelul Secției 4 Poliție Rurală Porumbacu de Jos.

spot_img
Ultimele știri

Stare de URGENȚĂ SANITARĂ, transmite OMS. Ce se întâmplă în Europa

Organizația Mondială a Sănătății trage un semnal de alarmă după valul de căldură care a afectat mai multe state...

Știri pe același subiect