11.3 C
Sibiu
vineri, noiembrie 7, 2025

Două tinere, de 13 și 16 ani, au murit într-un accident rutier. Mașina în care se aflau era condusă de un minor

Cele mai citite

Două adolescente au murit şi alte trei persoane au fost rănite într-un accident rutier produs, în noaptea de joi spre vineri, în localitatea Cobadin din judeţul Constanţa.

Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean Constanţa, în evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme, unul dintre ele condus de un minor.

„Astăzi, în jurul orei 1,40, poliţiştii rutieri au fost sesizaţi cu privire la producerea unui accident rutier, pe DN 3, în localitatea Cobadin. Deplasaţi la faţa locului, poliţiştii au constatat faptul că impactul s-a produs între două autoturisme, conduse de un minor de 16 ani, respectiv un bărbat, de 23 de ani. Din coliziune, ambele autoturisme au fost proiectate în alte două autoturisme parcate”, a anunţat IPJ Constanţa.

În urma impactului au murit pe loc două pasagere din primul autoturism, în vârstă de 13, respectiv 16 ani. De asemenea, minorul de 16 ani aflat la volan şi un alt adolescent, în vârstă de 17 ani, au fost răniţi grav.

Tânărul de 23 de ani, aflat la volanul celuilalt autoturism, a suferit leziuni uşoare. 

Publicitate
spot_img
Cick
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: Încă un medic a murit în timpul gărzii într-un spital din România

O doctoriță în vârstă de 66 de ani de la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii din Cluj-Napoca a...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect