Două autoturisme au fost implicate în două evenimente rutiere, duminică seara, în Dealul Dăii.
Din primele cercetări a rezultat că, în timp ce conducea un autoturism dinspre Cornățel spre Sibiu, pe un sector de drum în curbă deosebit de periculoasă la dreapta, un sibian în vârstă de 67 de ani a pierdut controlul direcției de deplasare și a ieșit în afara șoselei, unde a intrat în coliziune cu un autoturism care ieșise în decor cu câteva minute în urmă.


O pasageră din autoturismul condus de către sibian, o femeie în vârstă de 73 de ani, a fost rănită în urma evenimentului.
Șoferul primului autoturism ieșit în afara carosabilului nu a suferit vătămări corporale fiind în afara mașinii în momentul producerii celui de-al doilea eveniment.

Echipaje de la ISU și Ambulanța Sibiu au intervenit la acest eveniment rutier.
O femeie de 73 de ani, descarcerată de către echipajul ISU, a suferit un traumatism de genunchi și un traumatism de umăr.

Ea a fost transportată la UPU Sibiu de echipajul de la Ambulanță.
Alte două persoane, au refuzat transportul la spital.
FOTO: Ambulanța Sibiu