Tânăr fără permis, prins pe un moped neînregistrat

Cele mai citite

Un tânăr din Racovița fără permis de conducere are dosar penal după ce a fost prins, luni după amiaza, pe un moped neînregistrat.
Polițiștii l-au oprit pe tânăr pe strada Principala din Racovița, iar după verificări au stabilit că acesta nu are permis de conducere, iar mopedul este neînregistrat sau neînmatriculat.
Acesta are acum dosar penal pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv conducerea pe drumurile publice a unui vehicul neînregistrat sau neînmatriculat.
Cercetările continuă la nivelul Secției 4 Poliție Rurală Porumbacu de Jos.

spot_img
Ultimele știri

VIDEO/FOTO: Operațiune de amploare pe Valea Oltului: un camion A CĂZUT în Olt

Traficul rutier pe DN7, în zona dintre Căciulata și Brezoi a fost blocat temporar în urma unei intervenții de...

Știri pe același subiect