Bărbat amendat cu 5.000 de lei pentru că transporta lemne fără documente

Cele mai citite

În cursul zilei de luni, polițiștii Secției de Poliție Rurală Orlat au desfășurat acțiuni pe linia prevenirii furturilor de lemne.

Cu această ocazie, în jurul orei 18, pe raza localității Poiana Sibiului, polițiștii au oprit pentru verificări o autoutilitară condusă de către un bărbat în vârstă de 38 de ani, domiciliat în Jina.

„În urma controlului autoutilitarei, s-a constatat că bărbatul transporta cantitatea de 2,48 metri cubi de mesteacăn, fără a deține documente legale de proveniență și transport.

Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 5.000 de lei, iar materialul lemnos a fost confiscat și predat reprezentanților ocolului silvic responsabil în zonă”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.

Publicitate

FOTO: Arhivă

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
spot_img
Ultimele știri

O tânără a fost concediată pentru că ajungea prea devreme la muncă. Decizia a șocat pe toată lumea

O tânără de 22 de ani din Spania a rămas fără loc de muncă după ce a făcut un...

Știri pe același subiect