7.4 C
Sibiu
luni, martie 16, 2026

Tânăr reținut pentru că și-a amenințat fosta iubită și s-a apropiat prea mult de ea

Cele mai citite

Un tânăr a fost reținut pentru că nu a respectat o hotărâre judecătorească, s-a apropiat prea mult de fosta iubită și a amenințat-o.

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Șelimbăr au reținut un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Chirpăr. Acesta este cercetat penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de nerespectare a unei hotărâri judecătorești și amenințare.

Bărbatul este bănuit că, în cursul zilei de 23 ianuarie ar fi contactat-o în mod repetat și s-ar fi apropiat la o distanță mai mică de 100 de metri față de fosta iubită, în localitatea Șelimbăr, amenințând-o cu acte de violență.

„În aceste condiții, polițiștii au luat măsura reținerii bărbatului pentru 24 de ore, procurorul de caz dispunând ulterior aplicarea măsurii controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.

Cercetările sunt continuate la nivelul Secției de Poliție Rurală Șelimbăr, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu”, a precizat Luciana Lazăr, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

spot_img
Cick spot_img
Ultimele știri

FOTO/ULTIMA ORĂ: O sibiancă de 16 ani s-a răsturnat cu mașina pe Maramureșului

Două tinere în vârstă de 16 au fost rănite, duminică seara, în urma unui accident rutier produs pe strada...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect