Militari francezi, loviți în plin de un vehicul la Paris

Cele mai citite

Mai mulţi militari francezi au fost răniţi după ce au fost loviţi de un vehicul în suburbia pariziană Levallois-Perret, transmite postul de radio France Info, citat de Reuters, relatează Realitatea.ro.
Potrivit The Independent, şase militari francezi au fost răniți, dintre care doi sunt în stare gravă.
Poliţia din capitala franceză a anunţat că o operaţiune este în curs de desfăşurare la Levallois-Perret pentru căutarea vehiculului implicat în incident.
Patrick Balkany, primarul din Levallois-Perret, a catalogat acest incident ca fiind unul ”deliberat” și a specificat că un autoturism marca BMW a intrat pe alee în grupul de soldați. ”Este un act intolerabil, de neînțeles!”, a explicat acesta, potrivit Le Parisien.
Sursa: libertatea.ro

spot_img
spot_img
Ultimele știri

VIDEO: Omul desemnat de Nicușor Dan să formeze Guvernul îl DESFIINȚA acum un an. „Nu are forță politică, va pierde”

Adrian Veștea, care a primit mandatul de a forma un guvern de la președintele Nicușor Dan, îl făcea praf...

Știri pe același subiect