Doi bărbaţi s-au aruncat în faţa trenului în judeţul Sibiu la aceeaşi oră, în două locaţii diferite din judeţ. Un maramureşean de 47 de ani care lucra la defrişări s-a aruncat joi dimineaţa la ora 9 în faţa InterCity-ului care mergea spre Budapesta. Un tânăr de 17 ani din Târnava s-a aruncat, la aceeaşi oră, în zona staţiei Copşa Mică în faţa trenului personal Sibiu – Sighişoara. Poliţiştii au stabilit că în ambele cazuri a fost vorba de sinucidere. Eforturile mecanicilor de a semnaliza şi evita incidentele au fost zadarnice. Ambele cazuri sunt cercetate de poliţiştii din cadrul Biroului Judeţean de Poliţie Transporturi Feroviare Sibiu. ,,Colegii cetăţeanului din Maramureş ne-au declarat că nu înţeleg gestul colegului lor, poate avea ceva probleme acasă. În ce priveşte pe tânărul mort la Copşa Mică, acesta se pare că avea probleme şcolare, din relatările cunoscuţilor săi”, a declarat pentru Sibiu 100%, unul dintre investigatori, agent şef Cărăbineanu Nicolae de la postul de poliţie TF Sibiu Călători. (C.B.)
Actualizat:
Sinucigaşi la ora exactă
Cele mai citite
Ultimele știri
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea înainte de Trofeul Settecolli. Campionul român i-a oferit o cască de înot personalizată
David Popovici a fost primit în audiență de Papa Leon al XIV-lea la Vatican, cu doar câteva zile înainte...
Articolul precedent
Articolul următor



