-8.8 C
Sibiu
vineri, ianuarie 17, 2025

Pensiile vor crește de două ori, în 2024

Cele mai citite

Premierul Marcel Ciolacu a anunțat că pensiile vor crește de două ori anul viitor, la începutul anului și în septembrie.

Marcel Ciolacu a declarat că principiul de bază care a fost stabilit în şedinţa coaliţiei de guvernare pentru noua lege a pensiilor este „pensii egale, pentru muncă şi contribuţii egale” şi a anunţat că pensiile vor creşte de două ori anul viitor.

Pensiile vor creşte de două ori anul viitor! La 1 ianuarie cu 13,8% şi la 1 septembrie prin aplicarea noii legi a pensiilor, care va elimina inechităţile.

Pensii egale, pentru muncă şi contribuţii egale. Acesta este principiul de bază pe care l-am stabilit astăzi în coaliţie pentru noua lege a pensiilor”, a scris Ciolacu, pe Facebook.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

Publicitate
Ultimele știri

ULTIMA ORĂ: A murit David Lynch, regizorul și scenaristul serialului Twin Peaks

Regizorul şi scenaristul David Lynch, care a realizat serialul-fenomen „Twin Peaks”, a murit la vârsta de 78 de ani,...

Publicitate

spot_img

Știri pe același subiect