18.1 C
sâmbătă, mai 4, 2024

Sorana Cîrstea a avut o super evoluție în optimi la Budapesta

Sportiva noastră a jucat excelent în optimile turneului din capitala Ungariei! Sorana Cîrstea a acces între primele opt tenismene ale competiției după o victorie în două seturi contra sârboaicei Aleksandra Krunic, scor 6-3, 6-3. Partida a ținut o oră și 24 de minute, iar Krunic era a patra favorită din întrecere. Cu această victorie, Sorana și-a asigurat 6175 de dolari și 60 de puncte WTA. Ea va juca în sferturi contra rusoaicei Anastasia Potapova. Tenismenă de 17 ani care este clasată pe locul 87 în lume, și care a trecut în ultimul meci de nemțoaica Andreea Petkovic.

Pastorala ÎPS Mitropolit Laureanțiu Streza pentru Sărbătoarea Paștelui: „Învierea lui Hristos – lumina vieții noastre”

În Pastorala din acest an prilejuită de Învierea Domnului, ÎPS Dr. Laurențiu Streza, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului, îndeamnă...