16.4 C
vineri, mai 3, 2024

Ana Bogdan a fost eliminată de la Istanbul

Numărul 102 WTA părăsește competiția ce are loc în Turcia, la Istanbul. Ana Bogdan a fost eliminată în sferturi de rusoaica Veronika Kudermetova. Adversara s-a impus în 3 seturi.

Ana Bogdan a pierdut jocul cu Veronika Kudermetova, din sferturile turneului WTA de la Istanbul. Tenismena de 28 de ani a câștigat primul set cu 6-2, după o evoluție superbă, însă mai departe meciul a aparținut rusoaicei. Kudermetova a dominat seturile 2 și 3, ea impunându-se în ambele cu scorul de 6-3 și s-a calificat în semifinalele competiției dotatate cu premii în valoare de 235.238 de dolari. În semifinale, Veronica Kudermetova va juca împotriva belgiencei, Elise Mertens, care a trecut de Siniakova.

Internetul din România este împărțit în două după postarea unui local din București în privința părinților care vin însoțiți...