12.3 C
luni, mai 13, 2024

Andreea Dragoman a cucerit o medalie la Openul Franței

Echipele de juniori ale României au obținut două medalii la ediția 2018 a Openului Franței! Formația de junioare a cucerit argintul întrecerii, iar cea de juniori II a câștigat un bronz. Andreea Dragoman a fost lidera echipei ce a terminat concursul pe poziția secundă. Medieșanca, alături de Andreea Hudușan, Denisa Urîtu și Tania Plaian au făcut câteva meciuri bune în Palatul Sporturilor din Metz. Luxemburg (3-0), Cehia (3-0) și Hong Kong (3-1) au fost adversarele pe care tricolorele le-au învins în drumul spre finală. În ultimul act, româncele au fost învinse de reprezentativa Chinei (0-3), țară ce domină tenisul de masă la toate nivelurile posibile, atât la feminin, cât și la masculin. Evenimentul s-a desfășurat în perioada 25-29 aprilie. Competiția a fost dedicată cadeților și juniorilor. Andreea Dragoman reprezintă Clubul Sportiv Municipal din Mediaș. Ea se pregătește alături de antrenorul Dan Daniel.

„Cufărul călător” a ajuns la Valchid, comuna Hoghilag

Daniela Cîmpean: „Copiii au acces la un program de calitate, derulat de specialiști și susținut de Consiliul Județean Sibiu”.După...