17.2 C
sâmbătă, mai 18, 2024

FC Hermannstadt câștigă clar la Arad după un meci senzațional reușit de Paraschiv

FC Hermannstadt a reușit cea mai bună prestație într-o partidă disputată în deplasare în acest sezon și a câștigat, 3-1, cu UTA Arad.

Arădenii au avut prima ocazie a partidei de vineri, în minutul 5. Fabry a șutat din lovitură liberă de la distanță, dar mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Căbuz.

FC Hermannstadt a deschis scorul în minutul 20. Gabi Iancu a fost lovit în figură de Luckassen, iar arbitrul partidei a acordat lovitură de la 11 metri, transformată cu siguranță de Daniel Paraschiv.

Ianis Stoica a avut o oprtunitate bună în minutul 26, însă șutul său a trecut puțin pe lângă poarta gazdelor.

În minutul 37 a venit rândul lui Murgia să șuteze la poarta arădenilor, însă portarul UTA-ei a rreușit să respingă.

Gazdele au replicat în minutul 40, când Fabry a șutat de la distanță, dar Căbuz a reușit să respingă.

Sibienii și-au majorat diferența la câteva secunde de la reluarea partidei. Silviu Balaure a centrat din partea dreaptă, un fundaș al gazdelor a lovit defectuos mingea care a ajuns la Paraschiv, iar acesta a înscris.

Paraschiv a reușit hat-trick-ul în minutul 49. Butean a centrat perfect de pe partea dreaptă, iar acesta a înscris cu capul.

Gazdele au redus din diferență în minutul 63. Omondi a centrat din flancul drept, iar Micovschi a înscris din câțiva metri.

Același Omondi a mai avut o bună oportunitate două minute mai târziu, însă Căbuz a reușit să respingă de sub bară.

Urmărește Sibiu 100% în Google News

ULTIMA ORĂ: Cutremur produs sâmbătă seara în România

Un cutremur cu magnitudinea 2,9 s-a produs sâmbătă seara în România, la ora 20:20, anunță Institutul pentru Fizica Pământului.Seismul...