25.2 C
vineri, iulie 5, 2024

Înfrângere în Giulești și play-off-ul pare tot mai departe pentru FC Hermannstadt

FC Hermannstadt a pierdut duelul de vineri seara din Giulești, scor 0-2, iar play-off-ul pare un vis tot mai îndepărtat.

Rapidiștii au avut prima mare ocazie a partidei în minutul 7. Jayson Papeau a primit foarte bine în careu și din poziție bună a șutat, însă Cătălin Căbuz a reușit să respingă în lateral.

Sibienii au replicat patru minute mai târziu. Acesta a fost angajat foarte bine în careu, însă a șutat peste poartă.

Rapid a continuat ofensiva, iar Borza a prins un șut foarte bun în minutul 18, însă mingea, deviată de un apărător al Sibiului, a trecut peste poartă.

Giuleștenii au deschis scorul în minutul 53 al partidei. După o fază foarte bine construită, Burmaz a centrat în careu, iar Krasniqi a șutat cu stângul, fără speranță pentru Căbuz.

Golul doi al Rapidului a venit în minutul 66. Albion Rrahmani a reușit să înscrie din centrarea lui Ermal Krasaniqi.

S-a terminat 2-0 pentru Rapid, iar lupta pentru intrarea în play-off este tot mai grea pentru FC Hermannstadt.